KLASICKÁ RELAXAČNÍ MASÁŽ

Nejznámější masáž pro celkovou regeneraci, uvolnění a omlazení organismu.  

Klasická relaxační masáž je jednou z nejrozšířenějších masáží, která za využití poznatků z lékařské vědy a praxe uvolňuje svaly a zlepšuje pohyblivost kloubů, podílí se na správném fungování vnitřních orgánů, podporuje krevní oběh a cirkulaci energie, odbourává toxické látky, urychluje regeneraci a podporuje samoozdravné procesy těla.

Klasická relaxační masáž je vhodná téměř pro každého jako pravidelná regenerační procedura, velmi vhodná je při jakémkoli stresu a napětí, při vadném držení těla, při rekonvalescencích, po sportovním výkonu …. 

Při masáži používáme pro Vaše zdraví a pohodu pouze kvalitní BIO oleje lisované za studena, které jsou symbolem kvalitní péče o tělo s pomocí přírody.


BREUSSOVA MASÁŽ

Bolesti zad a problémy s páteří trápí mnoho lidí a proto je Breussova masáž v současné době velmi vyhledávanou terapií a cílenou péčí o namáhaná záda.

Úspěšně se využívá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře, velmi vhodná je při jednostranném namáhání těla (sezení u počítače), vadném držení těla, nebo vadách na páteři (skolióza, lordóza, kyfóza). Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy.

Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou uloženy podél páteře. Aktivováním těchto bodů dochází kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolestí zad často i k vyřešení různých psychických blokád.

Breussovu masáž vyvinul expert přírodní medicíny Rudolf Breuss (1899 - 1990) známý mimo jiné svou léčebnou kůrou proti rakovině. Tento uznávaný léčitel využíval přirozené samoozdravné schopnosti lidského organismu, Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, nýbrž pouze "zdegenerované" a touto masáží se dají velmi účinně regenerovat. Masáž je možno libovolně opakovat.

Masáží zad v oblasti páteře speciálními masážními hmaty a dostatečným vmasírováním kvalitního masážního oleje, který je směsí za studena vylisovaného olivového oleje a třezalky, docílíme nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Na záda přikládáme hedvábný papír, na němž se působením osmózy hromadí nečistoty. Vzájemným účinkem dalších speciálních masážních hmatů, tepla a energie třezalkový olej ještě hlouběji proniká do oblasti páteře. Záda jsou po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy.

Třezalkový olej může způsobit vyšší citlivost na sluneční záření (po masáži se neslunit ani nenavštěvovat solarium). Může interagovat s některými léky používanými při depresích (poraďte se s lékařem, upozorněte maséra, není problém použít jiný vhodný olej).


MEDOVÁ DETOXIKAČNÍ MASÁŽ

Jedinečná přírodní očistná procedura, působením kvalitního včelího medu a speciálních masážních hmatů účinně detoxikuje, ozdravuje a omlazuje organismus, zvyšuje imunitu, medová masáž je velmi vhodná jako prevence onemocnění z nachlazení, při únavě a vyčerpání, proti migrénám nebo depresím...

Použití medu pro prevenci a léčení nemocí vychází z dávných lidových tradic, léčivý účinek medu je všeobecně známý. Detoxikace je v dnešní době velmi důležitá a medová masáž je jedním z účinných způsobů, jak tělu významně pomoci.

Při medové masáži je nahřátý med nanesen na záda, speciálními masážními hmaty pracujícími na principu podtlaku dokáže doslova vytáhnout na povrch pokožky všechny škodliviny a toxické látky, které se v průběhu života usadily v těle, pokožka se značně prokrví, svaly se uvolní.  Med se během masáže změní na šedavou hmotu, ve které jsou navázány vyloučené toxiny. Poté následuje omytí zad a relaxace se zábalem pro zklidnění pokožky. Délka celé masáže je značně individuální, záleží na době uvolňování škodlivin z těla. Obvykle celá masáž i se zábalem trvá cca 40 minut. Po masáži je nutné více pít.

Indikace masáže:

  • velmi vhodná prevence onemocnění nejen v zimním období - v začátku chřipkového onemocnění dokáže průběh nemoci zmírnit nebo nemoc vůbec nepropukne
  • celková únava, vyčerpání, slabost v důsledku nemoci nebo stresu
  • chronická rýma
  • napětí, bolesti hlavy, migrény
  • deprese
  • potíže s usínáním, nespavost
  • zpomalené zotavování po chorobách, po operacích

Medovou masáž je vhodné při potížích opakovat 1 - 2x týdně, poté jako prevence 1 - 2x měsíčně.

Medová masáž není vhodná pro jedince, kteří mají alergii na med a včelí produkty nebo zvýšený nitrooční tlak.


ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ

Pozitivní působení čokolády na lidský organizmus bylo známo již před několika tisíci lety. Už tehdy se vědělo, že čokoláda výrazně omlazuje pokožku, obnovuje vitalitu, dodává pocit dobré nálady, má příznivý vliv na činnost srdce a podporuje detoxikaci. Dnes již víme, čím je to způsobeno. Čokoláda obsahuje spoustu antioxidantů, aminokyselin, vitaminů, minerálů a spoustu dalších prospěšných látek. Antioxidanty působí proti stárnutí pokožky, theobromin má harmonizující a jemně stimulující účinky, další látky podporují látkovou výměnu a detoxikaci, navrací pokožce pružnost, pomáhají redukovat strie a odbourávají celulitidu. Po aplikaci je pokožka ošetřená a vyhlazená.  Při terapii pravou čokoládou se vytváří endorfiny a serotonin (tzv. hormony štěstí), tím lze obnovit  vitalitu a životní energii.

ČOKOLÁDA  lze použít na masáže celého těla, obličeje a dekoltu, zábaly, nebo pleťové masky. Terapie pravou čokoládou je opravdu nezapomenutelnou lahůdkou mezi procedurami, zanechá pleť vyživenou, ošetřenou a vyhlazenou, zahalenou do čokoládové vůně.

Čokoterapie je výjimečným prostředkem proti depresi, špatné náladě, stresu a únavě, mohou si ji užít všichni, kteří potřebují obnovit dobrou náladu, vitalitu a životní energii.

Kontraindikace:
Čokoládové zábaly nedoporučujeme používat těhotným ženám, lidem trpícím kožními infekcemi, ekzémy, alergiemi či záněty.


DORNOVA METODA - VYROVNÁNÍ STATIKY TĚLA

Dornova metoda je JEMNÁ MANUÁLNÍ TERAPIE, při níž jsou klouby a obratle jemně, bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh.

Příčinou posunu obratlů a kloubů mohou být různé (i banální a dávno zapomenuté) nehody, jednostranná zátěž, rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka.

Protože při léčení Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky, ale i samotné příčiny obtíží. Po uvedení kloubů a obratlů do správné polohy se otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že je ošetření prováděno jemně a plynule, je tato metoda bezpečná. Někdy je nutné provést ještě před samotným napravováním páteře uvolňující masáž zad, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva. Po ošetření se celá terapie doplní Breussovou masáží pro uvolnění a zklidnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky.

ČETNOST NÁVŠTĚV je individuální a nejčastěji se dostavuje úleva již při prvním ošetření. Optimální četnost ošetření pro trvalý výsledek je zpočátku 1x týdně, postupně se intervaly prodlužují. Ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců. Důležitá je spolupráce klienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků, jako je například křížení nohou při sezení (tzv. noha přes nohu) apod. Současně je nutné během léčby a po ošetření dostatečně pít, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly dobře vylučovat.

Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní.

INDIKACE: Dornova metoda může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin, malý rozsah pohybu, potíže s čelistmi a polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, brnění či necitlivost v prstech.

KONTRAINDIKACE: Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.


ANTICELULITIDNÍ MASÁŽ

PODTLAKOVÁ BAŇKOVÁ MASÁŽ je jednou z nejúčinnějších metod v boji proti celulitidě, v kombinaci se speciálním anticelulitidním olejem a skořicovým, čokoládovým nebo bahenním zábalem stimuluje krevní a lymfatický oběh, viditelně vypíná, vyhlazuje a zpevňuje pokožku, velice úspěšně odstraňuje otoky a bolesti končetin. Masáž je prováděna speciálními silikonovými baňkami, které zaručují možnost zvolení individuálního optimálního podtlaku, takže je procedura velice příjemná a přesto maximálně účinná. Působením podtlaku a speciálních masážních tahů je v kůži a podkoží stimulován oběh krve, lymfy a mezitkáňové tekutiny, dochází k mechanickému rozrušení tukových buněk, jejichž obsah je následně spolu se škodlivými toxiny lymfatickým systémem vyplavován z těla, takže masáž působí zároveň detoxikačně.

Kdy jsou viditelné výsledky?

První viditelné výsledky čekejte již po prvních dvou až třech masážích, ideální frekvence návštěv je 1 - 3 x týdně.  Nejúčinnější a s viditelným úbytkem centimetrů již při jedné proceduře je anticelulitidní masáž s tzv. kompresivní bandáží (stahovacím zábalem) s použitím speciálního anticelulitidního přípravku (léčivé minerální bahno z Mrtvého moře + bylinky). 

Jaký je průběh masáže?

1. počáteční měření specifických bodů těla

2. rychlomasáž anticelulitidním přípravkem pro přípravu a zahřátí pokožky

3. podtlaková masáž silikonovými baňkami

4. relaxace v termozábalu nebo mnohem účinnějším kompresivním zábalu

5. závěrěčné přeměření specifických bodů těla, přičemž je důležité vědět, že procedura působí ještě několik hodin po skončení

Zatímco zábal pracuje a vy odpočíváte, je možné využít dalších služeb salónu jako např.: velmi oblíbená masáž rukou, masáž zad, Breussova masáž, masáž plosek nohou, masáž dekoltu atd.

Co je termozábal?

Při termozábalu Vám masérka nanese na problematické partie speciální krém (skořicový, bahenní, čokoládový nebo jiný), zabalí fólií, přikryje Vás a Vy minimálně 20 minut odpočíváte.

Co je tzv. kompresivní bandáž?

Pokud se chcete zbavit několika neposlušných centimetrů již při první návštěvě a vytvarovat, detoxikovat a zpevnit postavu v co nejkratším možném termínu, pokud chcete okamžitý výsledek, který je velmi efektivní před nějakou speciální příležitostí, např. před svatbou, dovolenou atp., zvolte kompresivní bandáž. Bez ohledu na tvar nebo velikost Vaší postavy se můžete spolehnout na okamžitou  ztrátu několika centimetrů a můžeme Vás uklidnit, že tato ztráta vydrží až několik týdnů. Ošetření je prováděno zabalením problematických partií elastickými obinadly s použitím roztoku léčebného minerálního bahna a bylinek. Kombinace působení vzácných léčivých složek a aplikace elastických obinadel napomáhá zpevnit uvolněnou kůži a stlačuje zóny, ve kterých je uložen tuk a přebytečná tkáňová tekutina.

Jaké jsou účinky anticelulitidní masáže?

- odstranění celulitidy

- zmenšení objemu problematických partií

- zpevnění, vypnutí a zelastičnění kůže

- odstranění otoků a bolestí končetin

- detoxikace organismu

- zmírnění bolestí svalů a kloubů

Jaký je ideální počet návštěv a délka ošetření?

Ideální frekvence návštěv je zpočátku 1 - 3x týdně. Pro trvalý výsledek je poté vhodné docházet na anticelulitidní masáž 1 - 2x měsíčně. Doporučujeme využít kúru 10 masáží (sleva při zaplacení předem).

Masážní přípravky:

- anticelulitidní olej obsahuje pouze rostlinné oleje lisované za studena a 100% esenciální oleje jalovce, grepu, pomeranče a citrónu

- termozábal skořicový, bahenní nebo čokoládový

- speciální anticelulitidní přípravky přírodní léčebné kosmetiky

Kontraindikace: křečové žíly, těhotenství, alergie na skořicovou silici nebo čokoládu (možno nahradit jiným přípravkem), infekční onemocnění, akutní stavy (horečka, virová a bakteriální onemocnění i podezření na ně), onkologická onemocnění (i po vyléčení - pouze s doporučením lékaře)


BIOFÁZE - ENZYMATICKÁ REGENERACE

Masáž zad a obličeje bioaktivními přípravky

Intenzivní ošetření pokožky metodou enzymatické regenerace

Současný způsob života, stres, nedostatek pohybu, toxická zátěž ve stravě a životním prostředí negativně ovlivňuje činnost a vzhled pokožky, objevují se svalové stresové tenze, nedostatečná práce lymfatického systému, ochablost pokožky, akné, nadměrná suchost...

Metoda přírodního ošetření pokožky, založená na stimulaci enzymů přirozeně v ní obsažených, podporuje regeneraci a pomáhá posilovat vitalitu pleti. Výjimečnost metody spočívá v tom, že výrobky neobsahují enzymy, které by měly žádoucí účinky vyvolat, ale aktivují enzymy, které naše tělo včetně pokožky, přirozeně obsahuje.

Velmi příjemná masáž zad a obličeje s použitím kompozic voňavých přírodních olejových gelů pokožku zklidňuje, regeneruje a revitalizuje. Zvolením typu kompozice lze řešit téměř jakýkoliv problém pokožky jako například svalová ztuhlost, jizvy, akné, poruchy pigmentace, nadměrná suchost, ochablost pokožky, rozšířené žilky, předčasná tvorba vrásek, nadměrná citlivost pleti ...

Postup ošetření:

- příjemná masáž zad s použitím bioaktivních přípravků

- prohřívací zábal zad

- příjemná masáž obličeje bioaktivními přípravky

- obličejová maska dle typu pleti

Při ošetření je použita výhradně česká certifikovaná přírodní kosmetika bez syntetických látek, parafínu, vazelíny ...


NÁLADU POVZBUZUJÍCÍ TERAPEUTICKÁ MASÁŽ - ANTIDEPRESIVNÍ MASÁŽ

Cítíte se na podzim a během zimy unaveni, máte méně energie a trpíte poklesem nálady? Příčinou je úbytek slunečního světla a zkracující se dny. Lidské tělo reaguje únavou, ztrátou energie, vyšší náchylností k chorobám... Odborně se tato reakce těla nazývá SAD (Seasonal Affective Disorder). Hlavnímy příznaky SAD jsou: úbytek energie, únava, smutek, skleslost, apatie a špatná nálada. Někteří lidé reagují nadměrným příjmem sladkého či tučného jídla, což způsobuje přibírání na váze. Lehčí formou SAD trpí velké množství lidí, u někoho se však může vyvinout v klinickou depresi. Náchylné jsou více ženy. Syndrom SAD většinou přetrvává v našich zeměpisných šířkách po dobu okolo pěti měsíců. Nepomůže ani to nejjasnější umělé osvětlení, neboť má nevyvážené spektrum vlnových délek, takže je zcela odlišné od světla slunečního.

Fototerapie neboli terapie medicínským slunečním simulátorem (Bright Light Therapy, Photo Therapy, terapie sluneční sprchou) je metodou léčby využívající záření plnospektrálního simulátoru, který má obdobné spektrum vlnových délek jako světlo sluneční. Používá se k prevenci a léčení všech forem SAD. Fototerapii lze také využít na léčbu Jet Lag, což jsou obtíže spojené s přesunem do jiného časového pásma. Fototerapie nemá žádné vedlejší účinky a lze ji bez problémů doporučit i u dětí. 

Aromaterapie neboli terapie esenciálními či éterickými oleji dokáže uvolnit i povzbudit, vdechováním a vtíráním do pokožky harmonizuje celý lidský organismus. Při masáži jsou používány výhradně čisté přírodní rostlinné oleje a 100 % esenciální oleje v biokvalitě. Vyberte si vůni dle momentální nálady.

Fototerapie ve spojení s aromaterapií využívá vyjímečných účinků obou terapií zároveň, na organismus působí celostně, antidepresivně, navodí pohodu, povzbudí, dodá energii, zlepší náladu... 


MASÁŽ DRAHÝMI KAMENY - Vnímejte léčivou sílu darů Země, dovolte, ať pohladí Vaše tělo, otevřou srdce, posílí  intuici a harmonizují tělo i duši.

Stresující  životní události mohou způsobit  narušení energetického systému lidského těla a  různé blokády v oblasti čaker, což se pak  projeví různými poruchami a nemocemi. K udržení stálého zdraví, duševní pohody a vitality  je třeba, aby jeho celkový energetický systém a jednotlivé čakry (energetická centra) správně fungovaly a byly v rovnováze. Pokud jsou v harmonii čakry, je harmonický i život člověka. Drahé kameny od nepaměti lidi přitahují a fascinují nejen svými tvary a barevností, ale i něčím zvláštně magickým.  Přestože spadají do neživé přírody, vyzařují velice živou, silnou a zdraví prospěšnou energii. Téměř ve všech kulturách byly a jsou drahé kameny využívány nejen k ozdobě, ale především k léčení. Čakrové kameny harmonizují proudění energie v hlavních čakrách a navozují rovnováhu energetického systému jako celku. K umocnění celkového účinku masáže hraje příjemná relaxační hudba harmonizující čakry. Vychutnejte blahodárný účinek masáže drahými kameny na těle i na duši.